El Ayak Bakımı

El Ayak Bakımı

El & Ayak Bakımı – (Manikür – Pedikür)

El ve ayak bakımının estetik ve sağlık açısından ne denli önemli olduğu bilinci ile merkezimizde; kişiye, ihtiyaca ve probleme yönelik özel bakımlar uygulamaktayız. Uyguladığımız bakımlar var olan problemin çözümüne yönelik olup, aynı zamanda karşılaşılabilecek problemlere de önleyici ve koruyucu çözümler getirmektedir.

Batık Tırnak

Batık tırnak; genetik yatkınlık, doğuştan gelen dönük tırnak yapısı, yanlış ayakkabı tercihleri gibi farklı sebeplerle ortaya çıkabilen bir problemdir. Batık tırnak tedavisinde ilk ve en önemli adım problemi doğru değerlendirmektir. Probleme göre;  batıkların temizlenmesi ya da alt destekler ile tırnağın yatağında düzgün uzamasını sağlayıp düzeltilmesi mümkündür.

Mantarlı Tırnak

Tırnak mantarı; aynı ayakkabıyı giymek, yanlış ayakkabı kullanımı, tırnakta zedelenme ve baskı, hijyenik olmayan ortamda yapılan manikür-pedikür işlemi, aşırı terleme sonucu oluşan nemli ortam gibi birçok sebeple ortaya çıkabilen bir problemdir. Kalın, sert ve bozuk bir görüntü ile birlikte kötü kokuya da sebep olan tırnak mantarı merkezimizde tamamen yok edilebilecek bir problemdir. İlk olarak tırnakta oluşan tabaka temizlenir, mantarlı doku temizlendikten sonra özel bir jel ile tırnağın üst yüzeyi yenilenir. Bu uygulama ile tırnak köküne dahi ilerlemiş olan mantar temizlenir ve tırnağın uzaması ile tamamen yok olur.

Çatlak Topuk Bakımı

Çatlak topuk problemi; şişkin kuru ve yağ eksiği olan nasır tabakalar, bu tabakaların zarar görmesi, genetik yatkınlık, kuru hava şartları, ter bezlerinin düzenli çalışmaması, aşırı kilo gibi farklı sebeplerle ortaya çıkabilir. Topuklarda oluşan çatlaklar mikroorganizmalara kapı oluşturur ve bacaklarda kızarıklık, şişlik ve ağrı ile birlikte bir bakteri enfeksiyonuna sebep olabilir. Merkezimizde tamamen yok edilebilecek olan çatlak topuk probleminde ilk olarak, çatlağın etrafındaki kalın deriler uygun solüsyonlarla yumuşatılarak özel cihazlar ile temizlenir.

Sohbet Et
1
Sinem & Tuncel hizmetleri hakkında aklınıza takılan her türlü konuyu buradan yazabilirsiniz.

Sohbeti Başlat