İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, ince steril bir iğne ile kıl köküne ve kıl şaftına girilerek çok düşük elektrik akımı verilerek kıl kökünün tahrip edilmesi işlemidir.

İğneli epilasyonda kullanılan malzemelerin özellikleri

İğneli epilasyon uygulamasında, uygulama bölgesine ve hassasiyetine bağlı olarak seçilen altın ve gümüş iğneler kullanılmaktadır. İğneler kesinlikle kişiye özel olarak açılır ve sonraki uygulamaları için kendi kutusunda özenle saklanmaktadır.

İğneli epilasyon uygulaması sırasında ya da sonrasında acılı bir uygulama mıdır?

İğneli epilasyon uygulaması sırasında kıl kökünün durumuna bakılarak verilen elektrik akımı bir miktar acı verebilmektedir. Kişinin acı eşiğine bağlı olarak değişen bu acı sadece akım sırasında hissedilmektedir.

Uygulaması sonrasında oluşabilecek kızarıklıklar haricinde kişi bir ağrı ya da acı hissetmez ve günlük hayatına hemen geri dönebilir.

İğneli epilasyonun etki süreci ne kadardır?

Özellikle lazer epilasyondan yanıt alınamayan açık renk, beyaz ve ince kılların yok edilmesinde başvurulan etkili bir yöntemdir.  Köküne verilen akım ile tahrip edilen kıl cımbız ile çekilerek kalıcı olarak alınır. Her kılın aktif üreme dönemlerinin farklı olabileceği göz önünde bulundurularak ,uygulamadan hemen %100 sonuç beklememek gerekmektedir. Fakat üreme döneminde olan kıllar kolaylıkla kalıcı olarak yok olur. 

İğneli epilasyon uygulaması hangi bölgelere ve kimlere uygulanmamalıdır?

İğneli epilasyon uygulaması; burun içine, kaş altı ve üzerine, kulak içi ve kıkırdak bölgelerine, meme ucuna, platin olan bölgelere uygulanmamalıdır. Ayrıca ben, sivilce, uçuk, mantar ve egzama üzerine de uygulanması risklidir.

Yaygın varisli hastalara, hamilelere, şeker hastalarına kalp pili kullananlara, aktif enfeksiyonu olanlara, kanser hastalarına, sedef hastalığı-vitiligo-köbnerizasyon gösteren deri hastalığı olanlara uygulanması sakıncalıdır. Ayrıca AIDS – Frengi gibi bulaşıcı hastalığı olanlara uygulama yapılmaz.

Sohbet Et
1
Sinem & Tuncel hizmetleri hakkında aklınıza takılan her türlü konuyu buradan yazabilirsiniz.

Sohbeti Başlat