İpek Kirpik

İPEK KİRPİK

Saf ipekten hazırlanan tüylerin, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel bir medikal yapıştırıcı ile yerleştirilmesidir.

İpek kirpik uygulamasında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir?

Uzunluğu 8-15 mm olan kirpikler, kalınlık ve şekil olarak çeşitlidir. Kişinin göz yapısı ve tercihi göz önünde bulundurarak şekle ve kalınlığa karar verilir. Kirpiklerin çıkarılma sırasında da özel bir solüsyon kullanılmaktadır.

İpek kirpik uygulamasında dikkat edilecek en önemli nokta kullanılan malzemenin sentetik olmaması ve kullanılan yapıştırıcının kimyasal barındırmamasıdır.

İpek kirpik uygulaması acılı bir uygulama mıdır?

İpek kirpik uygulaması sırasında ya da sonrasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.  Uygulama bittikten hemen sonra günlük hayata devam edilir.

İpek kirpik uygulaması kişinin kendi kirpiklerine zarar verir mi?

Uygulamada kişinin kendi kirpikleri ile yerleştirilen ipek kirpik arasında 1-2 mm mesafe vardır,  yani doğal kirpik diplerini kötü etkileyecek bir durum söz konusu değildir.  Kirpiklerin çıkarılması işlemi özel bir solüsyon kullanılarak profesyonel olarak yapılmalıdır, aksi durumlarda kişinin kendi kirpikleri zarar görebilir ve ciddi dökülmelere neden olabilir.

İpek kirpik uygulamasının kullanım süresi ne kadardır?

İpek kirpik uygulamasının kullanım süresi 90 gündür. Kirpiklerin durumuna ve kullanımına göre yaklaşık 2-3 haftada bir rötuşa gelinmesi önerilir. Batma, dökülme, kirpiklerin karışması gibi durumlarda rötuşa gidilebilir.

İpek kirpik uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

İpek kirpik uygulaması sonrası rimel kullanımı uygun değildir. Ayrıca kesinlikle yağ bazlı hiçbir temizleyici malzeme kullanılmamalı. Bu gibi malzemelerin kullanımı ipek kirpiklere zarar vermekte ve yapıştırıcının etkisini azaltmaktadır.

İpek kirpik uygulaması kimler için uygun değildir?

Göz bölgesinde aktif bir enfeksiyonu olanlar için uygun değildir.

Sohbet Et
1
Sinem & Tuncel hizmetleri hakkında aklınıza takılan her türlü konuyu buradan yazabilirsiniz.

Sohbeti Başlat