Kaşmir Kirpik Uygulaması

Kaşmir Kirpik Uygulaması

Kaşmir kirpik nedir, nasıl uygulanır?

Kaşmir kirpik özel polimer teknolojisi ile üretilmiş yeni nesil kirpiktir.

Uzunluğu 8-15 mm olan kirpikler, uzunluk ve şekil olarak çeşitlidir. Kişinin göz yapısı ve tercihi göz önünde bulundurularak, şekle ve uzunluğa karar verilir. Üst göz kapağındaki kirpiklerine tek tek özel bir medikal yapıştırıcı kullanılarak yerleştirilir. Kirpiklerin çıkarılması işlemi de yine medikal bir solüsyon kullanılarak yapılır.

Kaşmir kirpik uygulamasında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir?

Kaşmir kirpik uygulamasında dikkat edilecek en önemli nokta kullanılan malzemenin sentetik olmaması ve kullanılan yapıştırıcının kimyasal barındırmamasıdır.

Kaşmir kirpik ile ipek kirpik ile arasındaki fark nedir?

Kaşmir kirpik, ipek kirpiğe göre % 30 daha hafiftir ve yumuşaktır.

Kaşmir kirpikler şekillerinin yarattığı avantajdan dolayı kendi kirpiklerimize daha iyi tutunurlar. Bu yüzden kalıcılık süresi ve dayanıklılığı daha fazladır.

Kaşmir kirpik en ince ipek kirpikten bile daha yumuşaktır. Bu da gözde daha az rahatsızlık hissi yaratır.

Kaşmir kirpik, ipek kirpiğe göre 2 kat daha kıvrıktır ve daha uzun kirpikler takılabilmektedir.

Kaşmir kirpik uygulama aşaması ne kadar sürer, uygulama sırasında ağrı acı hissedilir mi?

Kaşmir kirpik uygulaması ortalama 1 saat kadar sürmektedir, uygulama sırasında ya da sonrasında herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.  Uygulama bittikten hemen sonra günlük hayata devam edilir.

Kaşmir kirpik uygulaması kişinin kendi kirpiklerine zarar verir mi?

Uygulamada kişinin kendi kirpikleri ile yerleştirilen ipek kirpik arasında 1-2 mm mesafe vardır, yani doğal kirpik diplerini kötü etkileyecek bir durum söz konusu değildir.  Kirpiklerin çıkarılması işlemi özel bir solüsyon kullanılarak profesyonel olarak yapılmalıdır, aksi durumlarda kişinin kendi kirpikleri zarar görebilir ve ciddi dökülmelere neden olabilir.

Kaşmir kirpik uygulamasının kullanım süresi ne kadardır?

Kaşmir kirpik uygulamasının kullanım süresi, düzenli rötuşlarla ortalama 90 gündür.

Kirpiklerin durumuna ve kişinin kullanımına göre yaklaşık 2-3 haftada bir rötuşa gelinmesi önerilir. Batma, dökülme, kirpiklerin karışması gibi durumlarda da rötuş yapılabilir.

Kaşmir kirpik uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Kaşmir kirpik uygulamasından sonra ilk 48 saat kirpikleri sudan korumak gerekmektedir. Uygulama sonrası kesinlikle rimel ve yağ bazlı makyaj temizleyicileri kullanılmamalıdır. Bu gibi malzemelerin kullanımı kirpiklere zarar vermekte ve yapıştırıcının etkisini azaltmaktadır. Ayrıca sıcaklığın yoğun olduğu hamam, sauna gibi yerlerde bulunmak kirpiklerin dökülmesine sebep olabilir.

Kaşmir kirpik uygulaması kimler için uygun değildir?

Göz bölgesinde aktif bir enfeksiyonu olanlar için uygun değildir.