Microblading 3d Kaş Uygualaması

Microblading 3d Kaş Uygualaması

Migroblading 3D kaş uygulaması; blade adı verilen ve birçok iğneden oluşan steril bir bıçak yardımı ile manuel olarak pigmentlerin epidermise işlenmesidir. Blade ile yapılan vuruşlar yüzeye çok yakın ve ince olduğundan oluşan çiziklerin içine hapsedilen pigmentler doğal kıl görüntüsü meydana getirir

Migroblading 3D kaş uygulaması nasıl gerçekleşmektedir?

Migroblading uygulaması için önce yüz şekline göre kaş ölçümü yapılır ve uygun tasarım çizilir. Uzman yönlendirmesi ile renk ve tasarıma karar verilir. İşleme başlamadan önce kaş bölgesi uyuşturulur.  Her seferinde pigmentasyon boyasına batırılan blade ile kıl yönü baz alınarak ince vuruşlar yapılır. Çizilen bölgelere hapsolan pigmentler işlemin başından itibaren kendini belli eder, çizim işleminden sonra özel pigmentasyon boyası kaşa tamamen uygulanır ve 5-10 dakika beklenir. Bekleme süresi bitiminde pigmentler çok küçük çiziklere dahi hapsolmuş olur ve gerçeğinden ayırt edilemeyen bir kaş görüntüsü ortaya çıkar.

Migroblading 3D kaş uygulamasında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir?

Yüz ve vücut için tasarlanmış olan pigment maddeleri, herhangi bir koku ve katkı maddesi içermez. Pigmentleri ışılarken kullanılan mikro bıçaklar kişiye özel açılır.

Migroblading 3D kaş uygulaması ile dövme arasında ne fark vardır?  

Migroblading uygulaması hem malzeme hem de teknik açısından dövmeden farklı bir uygulamadır. İşlemde kullanılan bitkisel pigmentler hücrenin içinde zamanla parçalanıp yok olurlar.  Yöntem olarak da dövmenin aksine cihazla değil blade adı verilen ve birçok iğneden oluşan mikro bir bıçak ile manuel olarak işlenir.

Migroblading 3D kaş uygulaması sırasında ya da sonrasında acı hissedilir mi?

Migroblading uygulamasında, öncesinde yapılan iğne ya da uyuşturucu krem ile uygulama bölgesi uyuşturulmaktadır. Uyuşma gerçekleştikten sonra işlem boyunca ağrı ya da acı hissedilmez.

Migroblading 3D kaş uygulamasının herhangi bir zararı var mıdır?

Migroblading uygulamasında kullanılan boyalar tamamen doğal pigmentlerdir ve kişiye ya da cilde hiçbir şekilde zarar vermeden zamanla yok olurlar. Teknik olarak cildin en üst tabakasından çalışılır, bu işlem cilde zarar vermezken çalışılan bölgenin yenilenmesine ve tazelenmesine sebep olur. Yenilenen bölgede anti-aging etkisi görülür. İşlem aynı zamanda kıl köklerinin uyarılmasını sağlar ve yeni kaşların çıkmasını sağlar.

Migroblading 3D kaş uygulamasının iyileşme süreci ne kadardır?

Migroblading uygulaması gerçekleştikten hemen sonra iyileşme süreci başlar. Oluşan kızarıklıklar 1- 1,5 saatte yok olur. Uygulama alanında ilk hafta kabuklanma ve sertlik hissi oluşabilir, kabuğun kendiliğinden düşmesi beklenir. Uygulamadan 1 ay sonra kontrol seansı olur ve gerekli görülürse rötuşları yapılır.

Migroblading 3D kaş uygulamasının kullanım süresi ne kadardır?

Migroblading uygulamasının kullanım süresi ortalama 1- 1,5 yıldır. Kişinin cilt yapısına ve kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir.

Migroblading 3D kaş uygulaması kimler için uygun değildir?

  • Hamile ve emziren kadınlar
  • Uygulama bölgesinde aktif bir enfeksiyonu olanlar
  • İçeriğindeki pigmentlere alerjisi olanlar
  • Siğil ve mantar türü cilt problemleri olanlar
  • Kanama pıhtılaşma bozukluğu olanlar
  • 18 yaşın altında olanlar için uygun değildir.

Ayrıca et benleri ve keloid üzerine, kanserojen cilt lezyonları olanlara kalıcı makyaj uygulaması yapılması sakıncalıdır.