SHR OPT Ütüleme Epilasyon

SHR OPT ÜTÜLEME EPİLASYON

SHR OPT Ütüleme epilasyon, özel olarak imal edilmiş xenon flaş lambası ve odaklama optikleri ile enerji iletimini sağlayan yüksek teknolojiye sahip bir sistemidir.

Lazer epilasyon cilt üzerine uygulandıktan sonra tüy köküne çarpana kadar cilt üzerinde gezer. Tüy kökünün cilt yüzeyinde bulunduğu kısım genellikle melanin konsantrasyonunun en yoğun olduğu bölgedir. Bu bölgeye ulaşan ışık, ısı enerjisine dönüşüp, tüy kökünün büyük bir kısmı anında buharlaşır.  Tüy tarafından yayılan yoğun ısı, tüy üreten biyolojik yapıyı veya tüm tüy folikülünü tahrip eder. Işık – ısı dönüşümü doğrudan tüy folikülünü besleyen koyu renk tüy kökünün üzerindeki besleyici kanın üzerinde gerçekleşir.

SHR OPT ÜTÜLEME EPİLESYONUN DİĞER EPİLASYONLARDAN FARKI NEDİR?

  • Tamamen ağrısız acısız ve 4 mevsim bronz tene dahi uygulanabilen bir sistemdir.
  • Farklı teknik özelliklerinden bir diğeri deri yüzeyinde daha derine inebilmesidir. Bu derinlik en derindeki kıl köklerine kadar ulaşabilmesine olanak sağlar. Küçük miktardaki bu derinlik farkı deri içinde büyük bir derinliğe denk gelir. Bu derinlik vücudumuzun tüm bölgelerinde deri kalınlığımız aynı olmadığı için özellikle yüz bölgesi ve erkeklerde sırt ve omuz bölgelerinde avantaj sağlamaktadır.
  • SPT OPT ütüleme epilasyon tüm kıl tiplerine (koyu,açık,sarı-kalın,ince) etki göstermektedir.

SHR OPT Ütüleme epilasyon hangi bölgelere uygulanabilmektedir?

Gözümüze koruyucu bir gözlük takılıp vücudun her bölgesine yapılabilir.

SHR OPT Ütüleme epilasyonu erkekler yaptırabilir mi?

Erkekler de rahatsız olduğu istenmeyen tüyleri için epilasyon yaptırabilmektedir. En fazla tercih edilen bölgeler sakal üzeri (elmacık kemiği), kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler, omuz, sırt ve göğüs bölgeleridir.

SHR OPT Ütüleme epilasyon batık kıllara yapılabilir mi?

Batık kıllar için uygulanabilecek en iyi lazer epilasyonlardan birisi SHR OPT ütüleme epilasyondur. Tüyler ortadan kalktıkça batık sorunu düzelecek ve cilt pürüzsüz hale gelecektir.

SHR OPT Ütüleme epilasyon hormonal bozukluğunda yaptırabilir mi?

Hormonal bozukluğuna bağlı aşırı veya erkek tipi kıllanma yaşayan kişilerde ilaç tedavisi ile kombine bir şekilde ütüleme epilasyon uygulaması yapılmalıdır. Bu kişilerde genellikle seans sayısı normale göre daha fazla olmaktadır.

SHR OPT Ütüleme epilasyon neden tek seans değildir?

Kıl kökleri aynı büyüme evresine sahip değillerdir. Uygulama yapıldığında kılların olgun dönemi olan anagen dönemde olan kıl kökleri lazer ışınından etkilenirken, katagen dönem dediğimiz kılların büyümesinin durduğu evre ve telogen dönem dediğimiz kılların dinlenme evresinde olduğu kıl kökleri etkilenmez. Etkilenmeyen kıl kökleri için de 4-5 hafta sonra tekrar seansları uygulanmalıdır.

SHR OPT Ütüleme epilasyonun sonucu kalıcı mıdır?

SHR OPT ütüleme epilasyon ile sonuca ulaşılmış tüylerde  %80-90 oranında kalıcı sonuç elde edilmektedir. %10-20 kişide seanslar bittikten bir süre sonra tekrar seyrek olarak tüyler çıkabilir. Bu yeni çıkan tüyler için 1-2 seans veya yılda 1 kez tarama yapılması gerekebilir.

SHR OPT Ütüleme epilasyon sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

SHR OPT ütüleme epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir, bu kızarıklıklar ortalama iki saat sonra kaybolur. Uygulamadan sonra ilk 24 saat sıcak su, kese lif gibi uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir. Günlük yaşamı etkilememektedir.

SHR OPT Ütüleme Epilasyon Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

  • Gebelik ve emzirme döneminde.
  • Kontrol altına alınamayan şeker hastalığı olan kişilerde.
  • Epilepsi (sara) hastalığı olan kişilerde.
  • Uygulama bölgesinde uçuk bulunan bölgelerde.
  • Son altı ay içinde Roaccutane kullanmış kişilerde.
  • Kanser (özellikler cilt kanseri) hastalığı olan kişilerde.
Sohbet Et
1
Sinem & Tuncel hizmetleri hakkında aklınıza takılan her türlü konuyu buradan yazabilirsiniz.

Sohbeti Başlat