Soğuk Lipoliz

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz yönteminde yağ dokusunun bulunduğu bölge ani olarak 45 Dk/1 Saat süresince -4/-10 derecede işleme tutulması sonrasında yağ hücrelerinin etrafında yer alan zar dokusunun çözülmesi sağlanır. Etrafındaki başka hiçbir dokuya zarar vermeden yapılan uygulama sonunda eriyen zar dokusu vücut tarafından yok edilerek ortadan kaldırılır. Soğuk lipoliz ile ilgili yapılan araştırmalarda cildin üst katmanına zarar vermeden yağ dokusuna uygulanan ani ısı azalması sonucunda işlemin uygulandığı bölgede 4 aylık süreçte %25-40 arasında yağ dokusunun kalınlığında ve 3-15 cm ye kadar da azalma sağladığı gösterilmiştir. Sonrasında takip edilen hastalarda ise 2 yıllık süreçte tekrar yağ birikimi gözlemlenmemiştir.

Dünyaca ünlü olan soğuk lipoliz uygulaması 2009 yılında FDA tarafından da onay almıştır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Olur?

Uygulama diğer yöntemlerden farklı olması çoğu hastada tek seansın yeterli olmasıdır.

Öncelikli olarak özel bir makine ile uygulama yapılacak bölge ısıtılıp ardından  lipoliz cihazının vakumlu başlığı uygulama yapılacak bölgeye yerleştirilir ve bu bölgedeki deri altı yağlı tabakayı kavrar. Cryo teknolojisi sayesinde o bölgede soğuma başlar. Deri altı dokuda yer alan yağ hücreleri soğuğa karşı duyarlı oldukları için zar dokusu parçalanarak lenfatik sistem ile vücuttan kalıcı olarak uzaklaştırılması sağlanır.

Yağ hücrelerinin aksine deri altı dokusunda yer alan diğer kan damarları, periferik sinirler, fakir yağ hücreleri ve fibrositler soğuğa karşı az duyarlı oldukları için işlem esnasında zarar görmezler.

Soğuk Lipoliz Uygulaması sırasında ve  Sonrasında Neler Hissedilir?

Uygulama esnasında herhangi bir acı ve ağrı hissedilmemektedir. Vakumlama işlemi ile yağ tabakasının içeriye çekilmesi esnasında hafif gerginlik ve uygulama yapılan bölgede lokal soğuma hissedilir.

Uygulama sonrasında, uygulama yapılan alanda hafif kızarıklık gözlemlenebilir. Uygulama yapıldıktan hemen sonra hasta günlük yaşamına devam edebilir.

Sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey parçalanan yağ dokusu lenfatik sistem ile vücuttan atılacağı için bol su tüketilmesi gerekmektedir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipolizin vücutta bölgesel olarak yağlanma olan hemen hemen her bölgeye(kemikli bölgeler hariç) uygulanabilir.

Özellikle kalça, basen, göbek gibi yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerde ciddi sonuçlar alınmaktadır.  Sistem hem kadın hem erkek için uygundur.

Soğuk lipoliz uygulamasının tedavi süresi ve aralığı nedir?

Soğuk lipoliz uygulaması tek bir bölge için 1 saat süren bir uygulamadır. Tek seanslık bir uygulamadır, bölgenin problemine göre 1 ay ara ile aynı bölgeye bir ikinci uygulama yapılabilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması kimler için uygun değildir?

  • Hamileler
  • Soğuk intoleransı olanlar
  • Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı olan kişiler için uygun değildir.
Sohbet Et
1
Sinem & Tuncel hizmetleri hakkında aklınıza takılan her türlü konuyu buradan yazabilirsiniz.

Sohbeti Başlat